Strona główna/Aktualności/"Bajki samograjki" - audycja muzyczna.

"Bajki samograjki" - audycja muzyczna.

28 Kwietnia 2026

Dzisiaj, 28 kwietnia, w naszym przedszolu odbyła się audycja muzyczna pt. „Bajki samograjki”. Dzieci miały okazję poznać instrument dęty blaszany - trąbkę. Przedszkolaki zapoznały się z jej budową oraz charakterystycznym brzmieniem. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywa się dźwięk oraz w jakich sytuacjach instrument ten jest wykorzystywany.

W trakcie spotkania przedszkolaki uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. Przy dźwiękach znanych i lubianych utworów z bajek, takich jak „Smerfy”, „Sąsiedzi”, „Pocahontas” oraz „Reksio”, dzieci tańczyły, rytmizowały i reagowały ruchem na zmiany w muzyce.

Audycja była okazją do rozwijania wrażliwości muzycznej, poczucia rytmu oraz wyobraźni dzieci. 

 

Magda Kiełbasa

 

Dwóch muzyków stoi w przedszkolnej sali, grają koncert dla dzieci.

Podczas audycji dzieci poznały instrument - trąbkę.

 

Dzieci siedzą na dywanie w sali przedszkolnej i słuchają audycji "Bajki Samograjki".

Dzieci wysłuchały melodii ze znanych bajek.

 

Dzieci maszerują w rytm muzyki podczas utworu, który muzyk gra na trąbce.

Dzieci brały aktywny udział w audycji, w trakcie grania utworów maszerowały w rytm melodii.

do góry