"Bajki samograjki" - audycja muzyczna.
28 Kwietnia 2026
Dzisiaj, 28 kwietnia, w naszym przedszolu odbyła się audycja muzyczna pt. „Bajki samograjki”. Dzieci miały okazję poznać instrument dęty blaszany - trąbkę. Przedszkolaki zapoznały się z jej budową oraz charakterystycznym brzmieniem. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywa się dźwięk oraz w jakich sytuacjach instrument ten jest wykorzystywany.
W trakcie spotkania przedszkolaki uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. Przy dźwiękach znanych i lubianych utworów z bajek, takich jak „Smerfy”, „Sąsiedzi”, „Pocahontas” oraz „Reksio”, dzieci tańczyły, rytmizowały i reagowały ruchem na zmiany w muzyce.
Audycja była okazją do rozwijania wrażliwości muzycznej, poczucia rytmu oraz wyobraźni dzieci.
Magda Kiełbasa

Podczas audycji dzieci poznały instrument - trąbkę.

Dzieci wysłuchały melodii ze znanych bajek.

Dzieci brały aktywny udział w audycji, w trakcie grania utworów maszerowały w rytm melodii.
