Eko-Moda na Zielonym Wybiegu, czyli Pokaz Mody Ekologicznej.
28 Kwietnia 2026
24 kwietnia, w ramach obchodów Dnia Ziemi, nasze przedszkole zamieniło się w prawdziwą stolicę ekologicznej mody! Tego dnia odbył się niezwykły pokaz, w którym główną rolę odegrały kreatywność, troska o planetę i... surowce wtórne.
Zadanie postawione przed naszymi przedszkolakami i ich rodzicami było proste, a zarazem wymagające: stworzyć strój z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Efekty przerosły nasze najśmielsze oczekiwania! Na zielonym, trawiastym wybiegu mogliśmy podziwiać prawdziwe dzieła sztuki. Pomysłowość rodzin nie znała granic - z kartonów, plastikowych butelek, nakrętek i folii powstały stroje, które zapierały dech w piersiach. Wśród modeli i modelek pojawili się m.in.: potężny Transformers, eleganckie królowe, magiczne wróżki, przeróżne roboty oraz zwierzęta, m.in. jeż, myszka, kot, a nawet... w pełni wyposażona pralka!
Wybór tych „najpiękniejszych” był zadaniem niemal niemożliwym. Nasze jury w składzie:
Pani Asia - dyrektor, czujnym okiem oceniająca ogólną prezentację,
Pani Iwonka - krawcowa, ekspertka od ściegów, konstrukcji i trwałości materiałów,
Pani Usia - główna kucharka oraz wielka pasjonatka robótek ręcznych i estetyki,
długo debatowało nad werdyktem, podkreślając, że każdy strój był przemyślany i dopracowany w najmniejszym szczególe.
Po zliczeniu punktów, z radością ogłaszamy wyniki!
I miejsce ex aequo:
Klara G. i Zosia S. ("Gumisie"),
Dawid N. ("Kotki"),
Hania N. ("Smerfy")
Miłosz i Serafin ("Żabki")
II miejsce ex aequo:
Filip Sw. i Nadia K. ("Biedronki"
III miejsce:
Lena Cz. ("Gumisie")
Wyróżnienia:
Przemek F. ("Biedronki")
Igor W. ("Gumisie")
Rozalia J. ("Żabki")
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki upominek, a nagrody laureatom wręczone zostaną w tym tygodniu w przedszkolu.
Najważniejszy jednak nie jest sam wynik, ale ogromna frajda, jaką sprawiło dzieciom maszerowanie po wybiegu przy dźwiękach muzyki. Uśmiechy nie schodziły z twarzy małych modeli, a duma z własnoręcznie przygotowanych (przy pomocy rodziców) kreacji była widoczna na każdym kroku.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i pokazanie dzieciom, że „śmieci” mogą zyskać drugie życie i stać się czymś wyjątkowym. To była najpiękniejsza lekcja ekologii!
Pamiętajmy: BYCIE EKO JEST ZAWSZE W MODZIE!
Magda Kiełbasa, Katarzyna Żymełka, Monika Grzonka

W Pokazie Mody Ekologicznej udział wzięły wszystkie dzieci z naszego przedszkola.

Kreatywność w wykonaniu strojów nie miała granic!

Dzieci pięknie zaprezentowały ekologiczne stroje.

Stroje dzieci były niezwykle piękne!

Ze surowców wtórnych powstały ciekawe stroje.
