Strona główna/Aktualności/Eko-Moda na Zielonym Wybiegu, czyli Pokaz Mody Ekologicznej.

Eko-Moda na Zielonym Wybiegu, czyli Pokaz Mody Ekologicznej.

28 Kwietnia 2026
Eko-Moda na Zielonym Wybiegu, czyli Pokaz Mody Ekologicznej.

24 kwietnia, w ramach obchodów Dnia Ziemi, nasze przedszkole zamieniło się w prawdziwą stolicę ekologicznej mody! Tego dnia odbył się niezwykły pokaz, w którym główną rolę odegrały kreatywność, troska o planetę i... surowce wtórne.

Zadanie postawione przed naszymi przedszkolakami i ich rodzicami było proste, a zarazem wymagające: stworzyć strój z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Efekty przerosły nasze najśmielsze oczekiwania! Na zielonym, trawiastym wybiegu mogliśmy podziwiać prawdziwe dzieła sztuki. Pomysłowość rodzin nie znała granic - z kartonów, plastikowych butelek, nakrętek i folii powstały stroje, które zapierały dech w piersiach. Wśród modeli i modelek pojawili się m.in.: potężny Transformers, eleganckie królowe, magiczne wróżki, przeróżne roboty oraz zwierzęta, m.in. jeż, myszka, kot, a nawet... w pełni wyposażona pralka!
Wybór tych „najpiękniejszych” był zadaniem niemal niemożliwym. Nasze jury w składzie:

Pani Asia - dyrektor, czujnym okiem oceniająca ogólną prezentację,
Pani Iwonka - krawcowa, ekspertka od ściegów, konstrukcji i trwałości materiałów,
Pani Usia - główna kucharka oraz wielka pasjonatka robótek ręcznych i estetyki,

długo debatowało nad werdyktem, podkreślając, że każdy strój był przemyślany i dopracowany w najmniejszym szczególe.  

Po zliczeniu punktów, z radością ogłaszamy wyniki!

I miejsce ex aequo: 

Klara G. i Zosia S. ("Gumisie"),

Dawid N. ("Kotki"),

Hania N. ("Smerfy")

Miłosz i Serafin ("Żabki")

 

II miejsce ex aequo:

Filip Sw. i Nadia K. ("Biedronki"

 

III miejsce:

Lena Cz. ("Gumisie")

 

Wyróżnienia:

Przemek F. ("Biedronki")

Igor W. ("Gumisie")

Rozalia J. ("Żabki")


Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki upominek, a nagrody laureatom wręczone zostaną w tym tygodniu w przedszkolu.

Najważniejszy jednak nie jest sam wynik, ale ogromna frajda, jaką sprawiło dzieciom maszerowanie po wybiegu przy dźwiękach muzyki. Uśmiechy nie schodziły z twarzy małych modeli, a duma z własnoręcznie przygotowanych (przy pomocy rodziców) kreacji była widoczna na każdym kroku.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i pokazanie dzieciom, że „śmieci” mogą zyskać drugie życie i stać się czymś wyjątkowym. To była najpiękniejsza lekcja ekologii!

Pamiętajmy: BYCIE EKO JEST ZAWSZE W MODZIE!

 

Magda Kiełbasa, Katarzyna Żymełka, Monika Grzonka

 

Dzieci w strojach ze surowców wtórnych siedzą w sali i oglądają Pokaz Mody Ekologicznej.

W Pokazie Mody Ekologicznej udział wzięły wszystkie dzieci z naszego przedszkola.

 

Dzieci w strojach z surowców wtórnych siedzą na dywanie podczas Pokazu Mody Ekologicznej.

Kreatywność w wykonaniu strojów nie miała granic!

 

Dzieci w strojach ze surowców wtórnych pozują do zdjęć na tle tablicy z ekologicznymi elementami.

Dzieci pięknie zaprezentowały ekologiczne stroje.

 

Dzieci w strojach ekologicznych pozują do zdjęcia przed Pokazem Mody Ekologicznej.

Stroje dzieci były niezwykle piękne!

 

Dzieci w strojach z gazet, kartonu i butelek pozują do zdjęcia w sali przedszkolnej.

Ze surowców wtórnych powstały ciekawe stroje.

do góry