Strona główna/Aktualności/Spotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem

11 Grudnia 2019
Spotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem w "Bajkowym Wzgórzu"

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, pracującym na co dzień w Komendzie Powiatowej Policji - Wydział Ruchu Drogowego w Wodzisławiu Śl. Panem Grzegorzem Szolcem.

Prowadzący spotkanie zwracał uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i z przedszkola oraz poza miejscem zamieszkania, przypominał zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać.

Pan policjant zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi czy zagrożenia wynikające z obcowaniem z nieznanymi zwierzętami.

Oczywiście nie odbyło się bez pytań ze strony przedszkolaków, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również innych aspektów pracy policjanta. Spotkanie było interesujące i pouczające. Na zakończenie każde dziecko otrzymało z rąk gościa element odblaskowy. Uczniowie podziękowali prowadzącemu za wartościową i interesującą prelekcję, zapewniając, że wynieśli z niej wiele cennych informacji.

Dziekujemy i zapraszamy za rok.