Strona główna/Aktualności/Sukcesy naszych przedszkolaków w VI Festiwalu Pięknej Mowy oraz inscenizacji logopedycznej ,,Łamijęzyczkowe przygody".

Sukcesy naszych przedszkolaków w VI Festiwalu Pięknej Mowy oraz inscenizacji logopedycznej ,,Łamijęzyczkowe przygody".

28 Kwietnia 2026
Sukcesy naszych przedszkolaków w VI Festiwalu Pięknej Mowy oraz inscenizacji logopedycznej ,,Łamijęzyczkowe przygody

23 kwietnia 2026 roku w Jastrzębiu - Zdroju odbył się VI Festiwal Pięknej Mowy oraz inscenizacji logopedycznej ,,Łamijęzyczkowe przygody" organizowany przez w Publiczną Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną „WWRD”. Wydarzenie to, mające na celu rozwijanie umiejętności artykulacyjnych dzieci oraz popularyzację pięknej polszczyzny, odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta Rady Miasta Jastrzębie - Zdrój Pana Michała Urgoła oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach, Delegatura w Rybniku. Z dumą pragniemy ogłosić, że nasze przedszkolaki również wzięły w nim udział odnosząc wielkie sukcesy.
W kategorii inscenizacje logopedyczne Hania, Nadia oraz Wojtek z grupy „Smerfy” wywalczyli I miejsce inscenizując wiersz „Żuk” Jana Brzechwy, natomiast w kategorii soliści Zuzia z grupy „Kotki” zajęła II miejsce pięknie recytując wiersz pt. ,,Malarz" autorstwa Magdaleny Barańskiej.
Gratulujemy dzieciom odwagi i życzymy dalszych sukcesów.

Michalina Grzywna

 Dzieci w strojach pozują do zdjęcia przed konkursem

Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy "Smerfy", "Kotki" i " Żabki".

 

Dzieci w stroju pisarza, biedronki i żuka na scenie w Jastrzębiu-Zdroju.

Dzieci z grupy "Smerfy" inscenizowały wiersz Jana Brzechwy "Żuk".

 

Dziewczynka w stroju malarza recytuje wiersz na scenie.

Zuzia z "Kotków" wcieliła się w rolę malarza opowiadając o swoich dziełach.

 

Uczestnicy konkursu

W konkursie wzięło udział wielu uczestników.

do góry