Strona główna/Aktualności/"W Krainie Przyjaźni i Życzliwości" - Tydzień Budowania Relacji.

"W Krainie Przyjaźni i Życzliwości" - Tydzień Budowania Relacji.

3 Października 2025

W dniach 29.09-3.10.2025r. nasze przedszkole realizowało ogólnopolską inicjatywę Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. „Tydzień Budowania Relacji”. W ramach realizacji programu przedszkolaki wzmocniły więzi rówieśnicze i rozwijały umiejętności społeczne takie jak współpraca, komunikacja i rozwiązywanie drobnych konfliktów. Kształtowały postawy oparte na wzajemnym szacunku, życzliwości i gotowości do wspierania innych. Dzieci, dzięki atrakcyjnym formom zajęć, nauczyły się lepiej rozpoznawać swoje emocje i emocje innych osób, a także wyrazić je w sposób adekwatny i konstruktywny. Podsumowaniem działań były spotkania dzieci z psychologiem, podczas których mogły w praktyce utrwalić zdobyte umiejętności, porozmawiać o swoich emocjach oraz otrzymać wskazówki, jak jeszcze lepiej budować relacje z rówieśnikami.

Klaudia Maksik

Dzieci leżą i siedzą w kole w sali przedszkolnej, między nimi pani. Na środku podświetlony na zielono stolik.   Dzieci stoją w kole w sali przedszkolnej. Na środku stolik podświetlony na czerwono, na nim kartka z emocją Zlość.

Zajęcia dotyczące rozpoznawania emocji

 

do góry