Strona główna/Aktualności/W biało-czerwonych barwach..., czyli Pokaz Mody Patriotycznej

W biało-czerwonych barwach..., czyli Pokaz Mody Patriotycznej

9 Maja 2026
W biało-czerwonych barwach..., czyli Pokaz Mody Patriotycznej

8 maja, w naszym przedszkolu, odbył się Pokaz Mody Patriotycznej. To już kolejny raz, kiedy dzieci mogły z dumą zaprezentować się na przedszkolnym wybiegu. Oczywiście nie zabrakło pięknych biało-czerwonych, ludowych, czy sportowych strojów, ale także pojawiły się stylizacje inspirowane modą w Polsce z lat 20.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, witając wszystkich uczestników. Następnie dzieci z grupy „Kotki” wprowadziły wszystkich w patriotyczny nastrój, śpiewając piosenkę „Polska to my”, z którą wystąpiły dzień wcześniej na Konkursie Piosenki Patriotycznej w Radlinie. Pokaz prowadziły: pani Magda oraz pani Michasia, które zaprezentowały się w pięknych śląskich strojach. Nie zabrakło również prezentacji pracowników przedszkola, którzy włączyli się do wspólnej zabawy i pokazali patriotyczne stylizacje. Na wybiegu, z ogromną radością, prezentowały się także dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Zarówno starszaki, jaki i maluszki kroczyły w swych strojach z dużą odwagą. Wydarzenie dostarczyło wszystkim wielu emocji, uśmiechu i radości.

Była to doskonała okazja do wspólnego świętowania, rozwijania postaw patriotycznych oraz poznawania polskiej tradycji i kultury. Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom oraz pracownikom za zaangażowanie i przygotowanie pięknych strojów. W biało-czerwonych brawach widzimy się znów za rok!

Magda Kiełbasa, Michalina Grzywna

 

Dzieci stoją przed tablicą z napisem Pokaz Mody Patriotycznej, w rękach trzymają połówki serc w kolorze białym i czerwonym. Inne dzieci siedzą na ławeczkach.

Pokaz Mody Patriotycznej rozpoczęła Pani Dyrektor, następnie grupa dzieci zaśpiewała piosenkę "Polska to my".

 

Dwie panie stoją z mikrofonami. Mają ubrane śląskie stroje. Po obu stronach siedzą dzieci w biało-czerwonych strojach.

Na wybiegu pojawiły się dzieci w strojach biało-czerwonych, ludowych, sportowych, ale też i tych stylizowanych na lata 20.

 

Po wybiegu idzie pani, dzieci w biało-czerwonych strojach wiwatują w jej stronę.

Na wybiegu zaprezentowali się też pracownicy przedszkola.

 

Chłopiec w stroju sportowym idzie po wybiegu, inne dzieci w biało-czerwonych strojach go pozdrawiają i skandują jego imię.

Pokaz przyniósł dzieciom wiele radości.

 

do góry