Strona główna/Aktualności/Zabawy dla małych i dużych w czasie zawieszenia zajęć w przedszkolu!

Zabawy dla małych i dużych w czasie zawieszenia zajęć w przedszkolu!

16 Marca 2020
Zabawy dla małych i dużych w czasie zawieszenia zajęć w przedszkolu!

Drodzy Rodzice!

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że przerwa w pracy przedszkola to dla Was ciężki czas.  Wiemy, że dla wielu z Was zorganizowanie opieki dla dzieci nie jest rzeczą prostą. My postaramy się Wam pomóc na ile możemy dając różne propozycje zabaw i zajęć dla waszych dzieci.  Poniżej znajdziecie kilka przydatnych linków, w których znajdziecie coś ciekawego dla Waszego malucha a może i dla Was samych :-). Oczywiście wszystkie nasze propozycje są dobrowolne i tylko dla chętnych.  Znajdziecie tam Państwo pomysły na to, co możecie wspólnie robić w domu, aby oderwać dzieci od telewizora, tabletu, komputera czy telefonu a jednocześnie wspierać rozwój ich zdolności, umiejętności i kompetencji.

Zachęcamy Was do czytania dzieciom bajek, wierszy i opowiadania o nich. Bardzo dobrze na rozwój motoryki wpłynie zabawa z plasteliną, nawlekanie koralików, czy wszelkie zabawy paluszkowe, które znacie pewnie z dzieciństwa ( "Idzie Kominiarz" czy "Gotowała myszka"). Oprócz tego zachęcamy Was do rozmowy z dziećmi na temat tego, co dzieje się w otaczającym świecie. Dzieci słysząc wasze rozmowy na ten temat z dorosłymi też to przeżywają, i też zadają mnóstwo pytań. Polecamy "Bajkę o wirusie, który nosił koronę" (link poniżej).

Mamy nadzieję, że ten trudny czas posłuży umocnieniu Waszych więzi rodzinnych i że szybko wrócimy do normalności. Pozdrawiamy Was serdecznie i prosimy o przekazanie tych pozdrowień Waszym dzieciakom a Naszym Przedszkolakom.

Tutaj pomocne linki:

"Bajka o wirusie"

Bajka o wirusie, który nosił koronę

Kreatywne zabawy i ćwiczenia w domu

Bajki, wierszyki, zabawy plastyczne, ruchowe, muzyczne

Zabawy paluszkowe

Karty pracy

Kolorowanki

Domowe Przedszkole

Edukacja domowa

Zabawy sensoryczne

Maluch w domu

Dzieci uczą rodziców w domu

Darmowe karty pracy dla dzieci 3,4,5 letnich

Matematyka dla 6 latka

Gry, zabawy, zrób to sam i inne propozycje

Zabawy logopedyczne dla przedszkolaków

Zdobywcy wiedzy

Zabawy domowe :

1. Weźcie lustro i zróbcie konkurs śmiesznych min.

2. To dobry czas, by wspólnie segregować ubrania, uczyć się je składać, dobierać skarpetki do pary.

3. Wykorzystajcie ten czas na naukę samodzielności wykonywania czynności samoobsługowych np. wiązanie sznurówek.

4. Wykonajcie wspólnie ćwiczenia oddechowe np. dmuchanie piórka, worka, próby nadmuchania balona.

5. Napiszcie list dla kogoś z rodziny albo kolegi/koleżanki z przedszkola metodą obrazkową.

6. Przeglądnijcie zabawki w pokoju malucha. Segregujcie klocki kolorami.

7. Możecie przypomnieć sobie oznakowanie drogowe bawiąc się samochodzikami. Znaki można zrobić z różnych materiałów, to już zależy co macie na ten czas w domu.

8. Przymomnijcie numery alarmowe.

9. Domowe podchody : w różnych miejscach w domu schowajcie koperty z zadaniami (mogą to być zagadaki, zadania związane z wykonaniem czynności porządkowych w domu, w pokoju malucha).

10. To dobry czas żeby zaprzyjaźnić się z nożyczkami, kolorowaniem - poprawnym trzymaniem narzędzia pisarskiego.

11. Zróbcie bazę z klocków.

12. Pobawcie się w teatrzyk.

13. Zabawy z muzyką : tańce, skakanie, taniec z balonem, taniec na gazecie itp.

14. Pograjcie w planszówki.

15. Poukładajcie puzzle.

16. Obejrzyjcie rodzinne albumy.

17. Zróbcie zawody sportowe i tor przeszkód.

18. Zróbcie wiosenną pracę plastyczną.

19. Zróbcie gazetę domową.

20. Przebierzcie się w nie swoje ubrania , zróbcie pokaz mody.

Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia.

Życzymy wszystkim dużo zdrowia.