Przedszkole Publiczne "BAJKOWE WZGÓRZE" w Skrzyszowie
Witam wszystkie Smerfy i ich Rodziców!
Doskonale zdaję sobie sprawę, że przerwa w pracy przedszkola to dla Was ciężki czas. Wiem, że dla wielu z rodziców zorganizowanie opieki dla dzieci nie jest rzeczą prostą. Poniżej znajdziecie Państwo propozycje zajęć i zabaw dla waszych pociech na każdy dzień.
W związku z zaistniałą sytuacją w celu ułatwienia naszej komunikacji lub jakichkolwiek pytań przesyłam Państwu swój adres e-mail:
1.klaudia_szramek@vp.pl
Zawsze możecie też do mnie napisać lub zadzwonić.
Jeśli macie ochotę podzielić się z nami zdjęciem lub filmikiem jak pracujecie wyślijcie je proszę do Nas.
RELIGIA
Pani Katechetka zaprasza chętne dzieci i ich rodziców do wspólnego spędzania czasu.
W związku z 100 rocznicą urodzin Jana Pawła II Pani Katechetka zaprasza chętne przedszkolaki do zrobienia w formacie A4 plakatu - temat - Wizerunek Jana Pawła II - technika dowolna. W kościele w Skrzyszowie w późniejszym czasie zostanie zorganizowana wystawa prac dzieci przedszkolnych i szkolnych.
Termin składania prac do 13 maja 2020r.
Miejsce złożenia pracy : proszę o kontakt sms pod numerem 531 000 599
Zapraszamy do udziału !
ANGIELSKI
Pani z angielskiego zaprasza do zabawy wszystkie chętne dzieci i ich rodziców :
Żeby pobrać darmowe materiały do nauki trzeba się zarejestrować jako rodzic i następnie zalogować na stronie, tutaj link: English Play Box
Tematyka tego tygodnia to "Lubię zwierzęta"- zakładka: poziom 2, rozdział 5, lekcja 7 i 8
BLOK TEMATYCZNY: Mieszkańcy majowej łąki
Poniedziałek 11.04.2020r. Temat dnia:"Kto mieszka na łące?" |
1.Zabawa na powitanie. Drogie dzieci pewnie pamiętacie naszą zabawę z piosenką"Na zielonej łace?": Na zielonej łące raz, dwa, trzy, pasły się zające raz, dwa, trzy. A to była pierwsza zwrotka, teraz będzie druga (trzecia, czwarta itd. ...) zwrotka. 2. Dziś zapraszam Was do oglądania bajki edukacyjnej „Wędrówki Skrzata Borówki” - odc. 3 - „Łąka”:
3. Spróbujcie odpowiedzieć na pytania:
4. Kto mieszka na łące? - zagadki słuchowe. Waszym zadaniem jest rozpoznawanie i nazywanie mieszkańców łąki. Skaczą po łące, pływają w wodzie,
5. Kolejnym zadaniem dla Was jest podzielić wszystkie owady na sylaby. Tutaj znajdziecie pomocne ilustracje: Ilustracje do pobrania na dole strony !
6. Znajdź pary - zabawa dydaktyczna:
7. „Wiosenna łąka” - zapraszam do wykonania dowolnego rysunku. Czekam na zdjęcia!
Inne propozycje na dziś: a) W tym tygodniu zachęcam do stopniowego uzupełniania zadań ze stron: 5 latki - KP4 s. 20, 21, 22, 23, 24, 25 4 latki - KP4 s. 14, 15, 16, 17,18, 19
|
Wtorek 12.05.2020r. Temat dnia:"Kolorowe motyle" |
1. Jeśli macie ochotę zapraszam Was do tańca z motylkiem. Możecie wykonać go sami w dowolny sposób lub wykorzystać pasek bibuły bądź chustkę. Piosenka "Motylek" 2. „Motyl - wprowadzenie do tematu zajęć za pomocą zagadki. Lata nad łąką piękny jak kwiat, 3. „Bajeczka o motylku”- czyli jak z gąsienicy powstał piękny motyl na podstawie wiersza Magdaleny Tokarczyk i Olgi Adamowicz. Podejdźcie dzieci do mnie na chwileczkę, 4. Zapraszam Was do oglądania: „Cud narodzin... motyla” 5. Od gąsienicy do motyla - praca z historyjką obrazkową .
a). Uporządkuj etapy rozwoju motyla - zabawa dydaktyczna
b). Zapraszam Was do wspólnego rysowania „Motylek - rysowane wierszyki”: Motylek Inne propozycje na dziś: a) Łąka i jej mieszkańcy - puzzle obrazkowe do pobrania. b) W tym tygodniu stopniowo uzupełniajcie materiał: 5 latki - KP4 s. 20, 21, 22, 23, 24, 25 4 latki - KP4 s. 14, 15, 16, 17,18, 19
|
Środa 13.05.2020r. Temat dnia: "Skąd bierze się miód" |
1. Czym będziemy się dziś zajmować? Posłuchajcie a zgadniecie :) Zagadka słuchowa 2. Dziś dowiemy się skąd się bierze miód. Na początku zapraszam do zabawy "Pszczółka" 3. „Pracowite pszczółki” - wierszyk autorstwa Olgi Adamowicz. Pszczoła to jest owad mały, ale za to doskonały. 4. Porozmawiajcie na temat wiersza:
5. Skąd bierze się miód?- zapraszam do oglądania bajki o pszczołach „Tajemnicza Kuchnia”: Bajka o pszczołach 6. „Z kamerą wśród pszczół” - chętnych zapraszam do oglądania: 7. „Pszczółka” - zabawa z piosenką. Jeśli macie ochotę zapraszam Was do zapoznania się z nową piosenką o pszczółce. Chętnie posłucham jak śpiewacie. Słychać w ulu gwar wesoły bz bz bz wylatują z ula pszczoły bz bz bz. Skrzydełkami pocierają bz bz bz na swych głowach czułki mają bz bz bz.
Frunie pszczoła frunie pszczoła raz dwa trzy pachną kwiaty dookoła raz dwa trzy. Pszczoła chętnie na nie siada raz dwa trzy to wspaniała jest zabawa raz dwa trzy.
Wietrzyk powiał dziś nad łąką szu szu szu zatańczyło z pszczołą słonko szu szu szu. Zbiera pszczoła pyłek z kwiatów szu szu szu będzie miód dla przedszkolaków szu szu szu.
8.Zadanie dla 4/5 latków. Rysowanie po śladzie, kolorowanie. Plik do pobrania na dole strony. 9.Zachęcam Was do wykonania własnej pszczółki. Możecie wykonać ją w dowolny sposób np. wykorzystując rolki po papierze i kolorowy papier. Życzę owocnej pracy! Czekam na Wasze pomysły.
Inne propozycje na dziś: a) Dla chętnych dzieci - kolorowanie wg kodu. Plik do pobrania na dole strony. b) W tym tygodniu stopniowo uzupełniajcie materiał o zawodach: 5 latki - KP4 s. 20, 21, 22, 23, 24, 25 4 latki - KP4 s. 14, 15, 16, 17,18, 19 |
Czwartek 14.05.2020r. Temat dnia: "Kto jeszcze mieszka na łące?" |
1.Zabawa na powitanie. Drogie dzieci dziś przypomnimy sobie zabawę z pokazywaniem "Uparty mały pająk": Zabawa edukacyjna - Uparty mały pająk
2. Na łące mieszkają także inne owady: pająki, muchy, dżdżownice, ślimaki, koniki polne. Zapraszam Was do oglądania bajki edukacyjnej „Mieszkańcy łąki - film o robakach”: 3. Teraz skoro wiesz już kto mieszka na łące spróbuj ułożyć kilka zagadek o tych owadach i zadaj je swoim bliskim. Jestem bardzo ciekawa czy uda im się je odgadnąć.
4. „Przestaw sylaby” - zabawa słowna. Spróbujcie się zabawić z rodzicami lub starszym rodzeństwem. Zabawa polega na wypowiadaniu słowa sylabami przestawiając ich kolejność. Waszym zadaniem jest odgadnąć, jak należy prawidłowo wypowiedzieć słowo. Np. ka - łą (łąka), ba - ża (żaba), mar - ko (komar), sa - o (osa), ła - pszczo (pszczoła), cian - bo (bocian).
5. „Bal na łące” - zabawa dydaktyczna. Po wysłuchaniu piosenki spróbujcie wymienić wszystkie owady, które zostały wymienione w piosence: Bal na łące - zabawa dydaktyczna
6. Zapraszam Was do wykonania swojego mieszkańca łąki z papierowych pasków. Chętnie zobaczę zdjęcie Twojej pracy. Pamiętajcie o bezpiecznym posługiwaniu się nożyczkami! Przygotuj:
tutaj znajdziecie kilka wskazówek do ich wykonania: Wskazówki - praca plastyczna . Zachęcam Was także do realizowania własnych pomysłów.
Inne propozycje na dziś: a) Dla chętnych dzieci zadania do wykonania „Mieszkańcy łąki”. Załącznik do pobrania na dole strony. b) W tym tygodniu stopniowo uzupełniajcie materiał: 5 latki - KP4 s. 20, 21, 22, 23, 24, 25 4 latki - KP4 s. 14, 15, 16, 17,18, 19 c) Mrówka i konik polny - bajka na dobranoc: |
Piątek 15.05.2020r. Temat dnia: |
Miłej zabawy!
Poniżej znajdziecie zajęcia z poprzednich tygodni.