Przedszkole Publiczne "BAJKOWE WZGÓRZE" w Skrzyszowie
Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci!
Ze względu na sytuację w kraju musimy wszyscy zostać w domach :( To ciężki czas dla wszystkich- dla Was i dla Nas. My bardzo za Wami tęsknimy i mamy nadzieję, że wkrótce się zobaczymy :) Od dziś specjalnie dla Was będziemy dodawać tutaj propozycje zadań i zabaw, które możecie wykonać w domku :) Nadal zachęcamy do czytania bajek i rozmawiania na temat ich treści :) Bawcie się tez w zabawy paluszkowe, lepcie z plasteliny i rysujcie:) pozdrawiamy Was gorąco!
Jeśli macie ochotę podzielić się z nami zdjęciem lub filmikiem jak pracujecie wyślijcie je proszę do Nas.
W razie pytań jestem do Państwa dyspozycji. Napiszcie do mnie lub zadzwońcie.
e-mail :
Pani z angielskiego zaprasza do zabawy wszystkie chętne dzieci i ich rodziców :
Żeby pobrać darmowe materiały do nauki trzeba się zarejestrować jako rodzic i następnie zalogować na stronie, tutaj link: English Play Box
Tematyka tego tygodnia to "Kształty" -zakładka: Lekcje cyfrowe, poziom 1, rozdział 8, lekcja 1 i 2
18.05.2020 - 22.05.2020
TEMATYKA TYGODNIA:
Na majową łąkę pobiegniemy wraz,
bo dla mamy kwiaty nazbierać czas!
Poniedziałek - 18.05.2020 Temat dnia: "Majowa łąka" |
Witajcie po weekendowej przerwie! Rozmawialiśmy już o zwierzętach gospodarstwa domowego, o zwierzętach sawanny - teraz czas poznać zwierzęta majowej łąki :) I to właśnie o łące będziemy rozmawiać w tym tygodniu! Serdecznie zapraszamy do zabawy!
1. „Witaj boćku” - utrwalenie piosenki
Pamiętacie piosenkę „Witaj boćku!”? Przypomnijcie ją sobie teraz i zatańczcie do niej. Tutaj link: Witaj boćku :-)
2. „Na łąkę” - opowieść ruchowa
Zapraszamy Was teraz na spacer... na łąkę. Ruszamy! Do naszej łąki będzie trzeba dojechać na rowerze. Połóżcie się na plecach, ugnijcie nogi w kolanach i pedałujcie tak, jakbyście jechali na rowerze. Podjeżdżamy pod wielką górę. Pedałujemy więc baaaardzo powoli. Góra jest wysoka! A teraz... z górki na pazurki! Pedałujcie jak najszybciej się da! Szybko! Jeszcze szybciej! Super! Dojechaliście na łąkę! Jaka ona piękna - musimy zrobić zdjęcie... Pstryk! Zobacz jest na łące zielona i pachnąca trawa. Połóżcie się na brzuchu, przyłóżcie do oczu lornetki (zróbcie je z rączek) i obserwujcie jakie zwierzęta uda Wam się zaobserwować. Ale uwaga! Lornetka działa tylko wtedy, gdy Wasze łokcie są uniesione i nie dotykają podłogi. Patrzcie uważnie... O! Jest - pierwsze zwierzę! To mała, zielona żabka. Poskaczcie teraz tak jak ona - 5 wysokich skoków! I pozdrówcie ją jej językiem: kum, kum, kum. Gotowe? To połóżcie się teraz i znów weźcie do ręki lornetki. Pamiętajcie, że łokcie muszą być uniesione. Rozejrzyjcie się na boki: na lewo, na prawo... I... jest! Kolejne zwierzę! To pająk! Usiądźcie teraz i podeprzyjcie się rękami. Teraz unieście bioderka i start! Spróbujcie szybciutko przejść na około pokoju - tak jakbyście byli pająkami! Kiedy Wam się to uda, zabierzcie znów lornetki i zacznijcie obserwować. Musicie bacznie patrzeć... O! Jest! Na kwiatku siedzi piękny motyl z kolorowymi skrzydłami! Wstańcie teraz i naśladujcie lot motyla - ręce szeroko na bok i mocno machajcie nimi do góry i w dół! Brawo! Cudne z Was motyle. Jednak to nie koniec naszej obserwacji... Patrzcie znów przez lornetkę... Widać coś? Hmmm... Jeszcze chwilka i... jest! To piękny ślimaczek! Przyłóżcie palce do główki - to będą czułki ślimaka... Spróbujcie teraz się czołgać... Ślimak, ślimak pokaż rogi - dam ci sera na pierogi! Brawo! Ale z Was cudne ślimaczki! Na pewno też pięknie zamienicie się w biedroneczki: z ugiętych rąk zróbcie skrzydełka i zakręćcie się wkoło raz w jedną, a raz w druga stronę! Super! Ale się zrobiło późno - czas wracać do domu. Wsiądźcie znów na rower: połóżcie się na plecach i pedałujcie nogami. Dziękujemy za wspaniałą wycieczkę!
A teraz... Wymień zwierzęta, które spotkaliśmy na łące! Podziel ich nazwy na sylaby.
3.„Bystre oko” - szukanie różnić między obrazkami
Będąc na łące zrobiłeś/ zrobiłaś zdjęcie. Popatrz na nie teraz (ilustracja poniżej). Ja zrobiłam zdjęcie troszkę później - i coś się na łące zmieniło. Czy widzisz różnice między obrazkami? Czym one się różnią? Postaraj się znaleźć jak najwięcej różnic (wszystkich jest 10). Na końcu znajdziecie odpowiedzi :)
4. „Moja łąka” - praca plastyczna
Jeśli masz ochotę, wykonaj teraz własną łąkę. Pomaluj na zielono całą kartkę (wykonuj ruchy pionowe: góra - dół). To będzie trawa. Odstaw kartkę na bok aż wyschnie. W tym czasie poszukaj w gazetach, czasopismach różnych kwiatów i zwierzątek, które można spotkać na łące. Wytnij je ostrożnie i naklej na zieloną trawę, którą namalowałeś wcześniej. Gotowe!
* Inne propozycje na dziś:
a) może gdzieś blisko Twojego domu jest jakaś łąka? Wybierz się na spacer!
b) zobacz film i spróbuj odgadnąć zagadki:
Do jutra!
|
Wtorek 19.05.2020 Temat dnia : "Piękne chwile i motyle" |
Dziś będziemy podziwiać piękne motyle! Serdecznie zapraszamy do zabawy!
1.„Rozgrzewka z Kubusiem” - zabawa ruchowa na powitanie
Dziś zaczniemy od małych ćwiczeń :) Rób to co Kubuś! Tutaj link: Ćwicz z Kubusiem
2. „Kolorowe motyle” - wierszyk Magdaleny Kiełbasa
Jakiego owada naśladowaliście podczas ćwiczeń z Kubusiem? Oczywiście, że motyla! To teraz posłuchajcie uważnie wierszyka.
Kolorowe motyle
Nad łąką motyle wesoło latają, a jakie piękne kolory mają! Pierwszy motylek jest czerwony, drugi maleńki i cały zielony. Trzeci szybko macha niebieskimi skrzydłami, a czwarty - żółty chowa się pod kwiatkami. Piąty motylek jest najpiękniejszy chyba, bo na swych skrzydłach wszystkie kolory ukrywa! Wszystkie pięknie nad łąką latają i swą urodą nas zachwycają!
Przykładowe pytania:
3. „Z kwiatka na kwiatek” - zabawa ruchowa z elementem skoku
Motylki uwielbiają latać wśród kwiatów. Zamień się teraz w motylka. Rozłóżcie na podłodze (nie za daleko od siebie) kartki papieru w kolorze: czerwonym, zielonym, niebieskim i żółtym (jeśli nie macie mogą to być skarpetki albo inne części garderoby) :) Teraz skaczcie obunóż na kartkę w takim kolorze, jak mówi rodzic np. na czerwoną, na zieloną, na żółtą itd.
4. „Liczymy kolorowe motyle” - ćwiczenie doskonalące liczenie oraz utrwalające nazwy kolorów.
Nad łąkę przyleciały jeszcze inne motyle. Popatrz na ilustrację i policz ile jest czerwonych, ile niebieskich, ile żółtych, ile zielonych a ile kolorowych motyli. Których jest najwięcej? Których najmniej?
5. „Motylek” - praca plastyczno-techniczna
Stwórz własnego motyla! Tutaj wiele ciekawych pomysłów:
* Inne propozycje na dziś:
a) zagraj w „Motylkowe memory”: Motylkowe memory b) narysuj sam/ sama motylka (rysowane wierszyki): Narysuj sam motylka
Do jutra! |
Środa 20.05.2020 Temat dnia : "Biedroneczki są w kropeczki" |
Dziś troszkę pośpiewamy! Serdecznie zapraszamy do zabawy!
1. „Wiosenna gimnastyka na łące” - zabawa ruchowa
Zakręć kołem i wykonaj ćwiczenia: Wykonaj ćwiczenia
2. „Biedroneczka” - piosenka
Posłuchajcie uważnie piosenki o biedronce. „Biedroneczki”
1. Znasz zwierzątko ze skrzydłami Ref. Tak, znam dobrze biedroneczki, są czerwone i w kropeczki
2. Znasz zwierzątko jak okruszek, jeszcze mniejsze niż paluszek? Ref. Tak, znam dobrze biedroneczki, są czerwone i w kropeczki
3. Znasz zwierzątko, co do nieba frunie po kawałek chleba? Ref. Tak, znam dobrze biedroneczki, są czerwone i w kropeczki.
Przykładowe pytania:
Posłuchajcie piosenki kilka razy i zaśpiewajcie ją.
3. „Biedroneczki na listeczki” - zabawa ruchowa z piosenką
Załączcie piosenkę jeszcze raz i śpiewając biegajcie po pokoju i naśladujcie machanie skrzydełkami. Kiedy rodzic zastopuje piosenkę (pauza) przykucnijcie - tak jakby biedronka lądowała na listku. Powtórzcie zabawę kilka razy.
4. „Kropeczki biedroneczki” - utrwalenie wyglądu koła
Popatrzcie na wygląd biedronki. Jest cała czerwona a na skrzydełkach ma kropeczki - kółka. Pamiętacie jak wygląda koło? Tutaj obrazek dla przypomnienia :)
Spójrzcie na poniższe obrazki. Gdzie ukryło się koło?
Rozejrzyjcie się po pokoju i znajdźcie przedmioty w kształcie koła...
a) „Biedroneczka w ogródku” - praca plastyczna
Poszukaj większych kamieni. Następnie pomaluj je tak, aby powstała z nich biedronka. Możesz też zrobić inne owady. Pomysł na biedronkę
b) narysuj biedronkę (rysowane wierszyki):
c) możesz też poprosić rodziców lub rodzeństwo o masażyk relaksacyjny: Biedroneczka mała po trawce biegała. - delikatnie poruszają palcami w różnych kierunkach,
Do jutra! |
Czwartek 21.05.2020 Temat dnia : |
|
Piątek 22.05.2020 Temat dnia : |
Miłej zabawy!
W tym miejscu znajdziecie zajęcia z poprzednich tygodni.