Przedszkole Publiczne "BAJKOWE WZGÓRZE" w Skrzyszowie
Drodzy Rodzice ! Przedszkolacy!
Kochane Dzieci, drodzy Rodzice w związku z sytuacją zagrożenia w naszym kraju będziemy dla Was prowadzić nauczanie zdalnie. Na naszej stronie internetowej znajdziecie dostępne materiały i zadania do wykonania w domu. Materiały są przygotowane zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony i szczerze namawiamy do czynnej pracy każdego dnia.
Działajcie, pracujcie, bawcie się dobrze i do szybkiego zobaczenia.
Pamiętajcie: Każdego dnia mamy dla Was nowe, fantastyczne pomysły.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub
Jeśli macie ochotę podzielić się z nami zdjęciem lub filmikiem jak pracujecie wyślijcie je proszę do Nas.
RELIGIA
Pani Katechetka zaprasza chętne dzieci i ich rodziców do wspólnego spędzania czasu.
ANGIELSKI
Pani z angielskiego zaprasza do zabawy wszystkie chętne dzieci i ich rodziców :
Żeby pobrać darmowe materiały do nauki trzeba się zarejestrować jako rodzic i następnie zalogować na stronie, tutaj link: English Play Box
Tematyka tego tygodnia to "Na wsi"- zakładka: poziom 3, rozdział 7, lekcja 3 i 4
Blok tematyczny: "Mali odkrywcy"
Poniedziałek 01.06.2020r. Temat dnia: "Dzień Dziecka" |
Kochane Gumisie! Posłuchajcie proszę tego nagrania: Przekazuję Wam dyplom, jeśli macie możliwość wydrukujcie! |
||
Wtorek 02.06.2020r. Temat dnia: "Dziecięce nastroje" |
Dzień dobry moi kochani, witam Was bardzo serdecznie, w tym tygodniu poznamy wiele ciekawych rzeczy. Mam nadzieję, że codziennie odkryjemy coś nowego.
1. Powitamy się piosenką, myślę że szybko się jej nauczycie i codziennie z radością zaśpiewacie. Posłuchajcie i wykonujcie polecenia które usłyszycie.
2. Posłuchajcie wiersza pt. ”Jestem dzieckiem”
„Jestem dzieckiem” Jestem dzieckiem i lubię się bawić. Bardzo chętnie poznaję świat. Mam przyjaciół i ważne sprawy, Chociaż jeszcze niewiele mam lat. Tak jak każdy chcę być szczęśliwy, Mieć malutkie i wielkie marzenia. I codziennie z radością oglądać Jak nasz świat bardzo szybko się zmienia. Chcę mieć prawo do nauki, spokoju, Bezpieczeństwa w szkole i w domu. Chcę też wierzyć, że nigdy nic złego Nie stanie się nikomu.
Odpowiedzcie na pytania: - Co lubi robić dziecko? - Czego pragnie? - Jakie prawa chce mieć dziecko? - W co chce wierzyć?
3. Przygotujcie proszę z wyprawki następujące karty: - sześciolatki, karta nr 8 „Kostki emocji” - pięciolatki, karty nr 40 „Pajacyki”(tylko buzie)
a teraz posłuchajcie wiersza D. Gellner „Zły humorek:
4. Jakie emocje towarzyszyły dziewczynce w tym wierszu, popatrzcie na Waszą kartę przedstawiającą buźki, która z nich wskazuje: smutek, złość, radość, zdziwienie? Pomyślcie kiedy dzieci przeżywają takie emocje i czy warto się złościć?
5. Jako zadanie bardzo proszę aby sześciolatki wycięły kostki emocji z karty, poprosiły mamę lub kogoś starszego o niepotrzebne pudełko np. po kremie i ponaklejały wybrane buźki z emocjami po jednej na każdej stronie pudełka. Kiedy już kostka będzie gotowa zaproście do zabawy domowników, jedna osoba rzuca kostką, a pozostałe pokazują za pomocą gestów lub mimiki emocje jakie są na kostce. 6. Pięciolatki natomiast posklejają pajacyki i również mogą się zabawić z domownikami np. układamy je odwracając w stronę dywanu, każdy losuje jednego pajacyka i pokazuje emocje widoczne na jego buzi lub wymyśla krótkie opowiadanie dlaczego pajacyk jest smutny, wesoły, zdziwiony, zły itd. 7. Pożegnamy się wesołą piosenką i życzę miłego dnia i udanej zabawy. |
||
Środa 03.06.2020r. Temat dnia:"Poznajemy wszechświat" |
Dzień dobry moi kochani, dzisiaj poznamy Układ Słoneczny, którego częścią jest Ziemia. Jest tak nazywany, ponieważ wszystko co się w nim znajduje, krąży wokół Słońca. Poznamy osiem planet Układu Słonecznego: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran i Neptun. Nasz Układ Słoneczny jest częścią galaktyki nazywanej Drogą Mleczną. Droga Mleczna zaś sąsiaduje z innymi potężnymi galaktykami, a co dalej znajduje się we Wszechświecie, badają naukowcy.
1. Powitamy się piosenką, myślę że szybko się jej nauczycie i codziennie z radością zaśpiewacie. Posłuchajcie i wykonujcie polecenia które usłyszycie.
2. Zobaczcie obrazek poniżej, przedstawia on Układ Słoneczny. Posłuchajcie filmu edukacyjnego i postarajcie się zapamiętać jak najwięcej. Film Edukacyjny - Układ Słoneczny - Ile planet jest w przedstawionym Układzie Słonecznym? - Czym jest Słońce? - Którą planetą od Słońca jest Ziemia? - Która planeta jest najmniejsza? - Na której planecie jest najwyższa temperatura? - Na której planecie istnieje życie?
3. Na orbicie - ćwiczenie mięśni grzbietu. Przedszkolaki leżą przodem, na brzuchu, na podłodze. Obie ręce wyciągają przed siebie i trzymają w nich piłkę lub inny przedmiot. Podnoszą głowę i odrywają klatkę piersiową od podłoża, delikatnie ją unosząc wraz z rękami. Następnie opuszczają. Ćwiczenie powtarzają kilkakrotnie.
4. Posłuchajcie teraz piosenki i podsumujcie zdobyte wiadomości
5. Przygotujcie karty pracy i uzupełnijcie: - sześciolatki: karty pracy cz. 3, str 50 (tylko pierwsza część zadania czyli przykleić brakujące fragmenty ilustracji), 54, 55, 56, 57 (proszę przeczytać tekst na stronie 54) ; - pięciolatki: karty pracy cz. 3, str 36, 37, 38, 39, 40;
6. Pożegnamy się wesołą piosenką i życzę miłego dnia i udanej zabawy. |
||
Czwartek 04.06.2020r. Temat dnia:"Podróż po świecie" |
Dzień dobry moi kochani, jeżeli macie w domu globus to przygotujcie go na dzisiejsze zajęcia, jeżeli nie to będziemy się posługiwać przedstawioną poniżej mapą.
1. Powitamy się piosenką, myślę że szybko się jej nauczycie i codziennie z radością zaśpiewacie. Posłuchajcie i wykonujcie polecenia które usłyszycie.
2. Moi kochani na pewno każdy z Was wie jak wygląda globus i do czego służy. Globus to model Ziemi w ogromnym pomniejszeniu. Na globusie powierzchnia Ziemi jest odtworzona dokładnie, czyli tak narysowana, że zarysy lądów i oceanów znajdują się w tych samych miejscach co na kuli ziemskiej i ich wzajemne położenie jest takie samo jak w rzeczywistości. Wszystkie wymiary są jednakowo zmniejszone, czyli przedstawione w skali.
3. Teraz wybierzemy się w podróż z muchą bohaterką opowiadania M. Terlikowskiej „Chodzi mucha po globusie”. Usiądźcie wygodnie patrzcie na globus lub mapę poniżej, na której chorągiewkami są zaznaczone miejsca w których była nasza podróżniczka. 4. Odpowiedzcie na pytania: - W jaką podróż wybrała się Mucha? - Jakie kontynenty odwiedziła? - Jakie spotkała tam zwierzęta? - Gdzie postanowiła zostać i dlaczego?
5. Przygotujcie karty pracy i uzupełnijcie: - sześciolatki: karty pracy cz. 3, str 46, 47, 48 dla chętnych dzieci str. 91; - pięciolatki: karty pracy cz. 3, str 26, 27, 34, 35; 6. Pożegnamy się wesołą piosenką i życzymy miłego dnia i udanej zabawy. |
||
Piątek 05.06.2020r. Temat dnia :"Kiedy na Ziemi żyły dinazaury" |
Dzień dobry moi kochani, jeżeli macie w domu globus to przygotujcie go na dzisiejsze zajęcia, jeżeli nie to będziemy się posługiwać przedstawioną poniżej mapą.
1. Powitamy się piosenką, myślę że szybko się jej nauczycie i codziennie z radością zaśpiewacie. Posłuchajcie i wykonujcie polecenia które usłyszycie.
2. Aleksandra Wojtyła „Dinozaury”
3. Wiedzy o wyglądzie i życiu dinozaurów dostarczają nam naukowcy zwani paleontologami oraz wykopaliska czyli miejsca, gdzie można odkryć szczątki (elementy) dawnych naczyń, urządzeń, ale także dinozaurów.
Idą ścieżką dinozaury, może wcale nie wymarły? Kroczą wolno, ociężale, głośno ryczą -rozszalałe. W prawo, w lewo, w górę skoki, wśród paproci słychać kroki. Idą ścieżką dinozaury, może wcale nie wymarły?
5. Ćwiczenia logopedyczne. Posłuchajcie odgłosów dinozaurów. Wybierzcie te, które najbardziej się Wam podobają i spróbujcie je naśladować.
6. Bardzo proszę aby przygotować wycięte cyfry oraz znaki matematyczne: +, -, =, spróbujemy wyliczyć zadania. -Zadanie 1. W gnieździe diplodoka było 8 jaj. Trzy z nich wyturlały się z gniazda. Ile jaj pozostało w gnieździe? -Zadanie 2. W gnieździe triceratopsa leżało 10 jaj. Z sześciu wylęgły się już młode dinozaury. Ile młodych pozostało jeszcze w jajach? -Zadanie 3. W gnieździe jednego z dinozaurów znajduje się siedem jaj, a poza nim 2 jaja. Ile jaj złożył razem dinozaur?
7. Przygotujcie karty pracy i uzupełnijcie: - sześciolatki: karty pracy cz. 3, str 34, 35, 40, 41, dla chętnych dzieci str. 90; - pięciolatki: karty pracy cz. 3, str 28, 29, 30, 31;
8. Pożegnamy się wesołą piosenką o dinozaurze i życzę miłego dnia i udanej zabawy. |
Miłej zabawy!
Poniżej znajdziecie zajęcia z poprzednich tygodni.