Przedszkole Publiczne "BAJKOWE WZGÓRZE" w Skrzyszowie
Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci!
Ze względu na sytuację w kraju musimy wszyscy zostać w domach :( To ciężki czas dla wszystkich- dla Was i dla Nas. My bardzo za Wami tęsknimy i mamy nadzieję, że wkrótce się zobaczymy :) Od dziś specjalnie dla Was będziemy dodawać tutaj propozycje zadań i zabaw, które możecie wykonać w domku :) Nadal zachęcamy do czytania bajek i rozmawiania na temat ich treści :) Bawcie się tez w zabawy paluszkowe, lepcie z plasteliny i rysujcie:) pozdrawiamy Was gorąco!
Jeśli macie ochotę podzielić się z nami zdjęciem lub filmikiem jak pracujecie wyślijcie je proszę do Nas.
W razie pytań jestem do Państwa dyspozycji. Napiszcie do mnie lub zadzwońcie.
e-mail :
Pani z angielskiego zaprasza do zabawy wszystkie chętne dzieci i ich rodziców :
Żeby pobrać darmowe materiały do nauki trzeba się zarejestrować jako rodzic i następnie zalogować na stronie, tutaj link: English Play Box
Tematyka tego tygodnia to "Kształty" -zakładka: Lekcje cyfrowe, poziom 1, rozdział 8, lekcja 7 i 8
Tematyka tego tygodnia: "Podróże małe i duże"
Poniedziałek - 08.06.2020 Temat dnia:"Rusza pociąg a my w nim"
|
Dzień dobry Kochane dzieci! W tym tygodniu porozmawiamy o środkach transportu lądowego, powietrznego i wodnego. Pewnie nie raz i nie dwa już byliście na wakacjach, może tam podróżowaliście samolotem, statkiem a może autobusem. Zapraszam Was do wspólnej zabawy.
1. Jak każde rano zapraszam Was do codziennej porannej gimnastyki do piosenki, którą dobrze znacie z przedszkola. No to zaczynamy!
Piosenka:
Świetnie, no to przygotujcie się dziś na podróż pociągiem. Tutaj zapraszam Was do kolejnej zabawy. Też ją znacie z przedszkola. Wsiadamy w pociąg i jedziemy …. „Jedzie pociąg, jedzie pociąg, a w pociągu dzieci”. Zabierzcie na wycieczkę pociągiem rodzeństwo, mamę, tatę, babcię i dziadka.
Piosenka:
2. Posłuchajcie teraz wiersza J. Tuwima pt. „Lokomotywa”
Tutaj link : "Lokomotywa"
Lokomotywa
3. Spróbujcie teraz zabawić się w taką lokomotywę, ruszajcie najpierw powoli..... a później przyśpieszajcie stopniowo... jak prawdziwa rozpędzona lokomotywa. Najlepiej jeśli pogoda pozwoli wykonajcie to zadanie na podwórku, na trawie. Powodzenia.
4.Teraz zadanie plastyczne przed Wami. Spróbujcie ułożyć lokomotywę z figur geometrycznych, takich które poznaliście w przedszkolu: koło, trójkąt, kwadrat i prostokąt.
Dla przypomnienia : Poniżej przykładowe propozycje pracy: Lokomotywa
5. Zapraszam Was również do wysłuchania tej piosenki, spróbujcie zaśpiewać razem. Link tutaj: Lokomotywa
6. Dla chętnych dzieci: * zapraszam Was do zbudowania lokomotywy z ulubionych klocków z waszego domu. Mogą to być klocki lego, drewniane itp. jakie macie i jakie lubicie. Powodzenia. Jeśli macie ochotę wyślijcie zdjęcie Waszych budowli. Pozdrawiam i do jutra. |
||||
Wtorek 09.06.2020 Temat dnia : "Powietrzne podróże" |
Witajcie kochani! Dzisiaj zapraszam was do podróży wśród chmur... 1. „Idzie zuch" - zabawa ruchowa ze śpiewem Przypomnijcie sobie naszą zabawę "Idzie zuch" z przedszkola
2. „Powietrzne środki lokomocji "- zagadki słuchowe Posłuchaj zagadek i spróbuj znaleźć rozwiązanie: a) Duże śmigło ma u góry, b) Nie jest ptakiem, c) Dzieci go kochają i chętnie dmuchają. Dorośli też uciechę mają, gdy wysoko w nim latają. (balon)
3. „Samolot, helikopter, balon” - analiza sylabowa
Popatrz na ilustracje. Nazwij środki lokomocji i podziel wyrazy na sylaby. Policz sylaby w każdym wyrazie.
4. „Jestem pilotem” - zabawa ruchowa z piosenką
Zabaw się teraz w pilota samolotu. Zrób przysiad i kiedy zacznie się piosenka powoli startuj i leć samolotem - ręce w bok. Kiedy muzyka przestanie grać (pauza) samolot musi wylądować - znów zrób przysiad. Tutaj link: Leć samolotem
5. „Cienie” - doskonalenie spostrzegawczości wzrokowej
Popatrz uważnie na ilustracje i wskaż cień samolotu, helikoptera i balonu.
6. „Samolot z papieru” - praca plasyczno-techniczna
Zróbcie teraz wraz z rodzicem samolot z papieru. Możecie ich wykonać kilka. Ozdób je według własnego pomysłu. Zróbcie teraz pokazy samolotów. Oznaczcie linię startu i rzucajcie samolotami. Ciekawe który samolot poleci najdalej...
Tutaj link: Samolot z papieru
Inne propozycje na dziś:
a) połącz kropki i jak najpiękniej pokoloruj samolot, pamiętaj o prawidłowym chwycie kredek! Plik osobno b) zrób latający balon: Latający balon
Do jutra! |
||||
Środa 10.06.2020 Temat dnia : "Różne mamy samochody" |
Witajcie kochani! Dzisiaj zapraszam was do podróży różnymi samochodami. 1. „Jedzie pociąg po torze" - zabawa ruchowa ze śpiewem Przypomnijcie sobie naszą zabawę "Jedzie pociąg po torze"
2. „Samochody"- wiersz Magdaleny Kiełbasy Posłuchaj wiersza i odpowiedz na pytania: „Samochody” - M. Kiełbasa
Po ulicach, autostradach samochodów gna gromada. Każdy pędzi gdzieś do celu, czy je znasz przyjacielu?
Do przedszkola, sklepu, szkoły - wiezie cię ten osobowy. Nim kieruje mama, tata, dziecko zawsze w foteliku siada.
I czy jedzie do babci, czy na wczasy zawsze pamięta by zapiąć pasy! Zaś trochę większy - samochód dostawczy: towary i paczki na czas ci dostarczy!
Największy z nich - ogromny tir, wiele towaru przewiezie w mig! Z kolei cysterna - samochód dość dziwny, przewozi każdy towar płynny.
Jeśli zaś chcesz poznać samochody nietypowe, serdecznie zapraszam na budowę! Tam stoi wywrotka i betoniarka, ogromny dźwig i żółta koparka.
Są też samochody sportowe, które uwielbiają tory wyścigowe. Natomiast w lesie różne przeszkody mijają terenowe samochody!
A te najbardziej chyba znane to samochody uprzywilejowane! Radiowóz, karetka i wóz strażacki
I jeszcze są malutkie resoraki, które uwielbiają dziewczynki i chłopaki. Często nimi jeżdżą wkoło bawiąc się przy tym wesoło!
Przykładowe pytania:
a) jakie rodzaje samochodów wymienione zostały w wierszu? b) gdzie najczęściej można spotkać wywrotkę, dźwig, a gdzie samochody terenowe i sportowe? c) o czym musi pamiętać każde dziecko i jego rodzic, kiedy jedzie samochodem?
ZAPAMIĘTAJ! ZAWSZE KIEDY JEDZIESZ SAMOCHODEM MUSISZ SIEDZIEĆ W FOTELIKU
3. „Różne samochody” - praca z obrazkiem
Popatrz na ilustracje. Spróbuj nazwać samochody.
4. „Po ulicach auta mkną” - zabawa ruchowa orientacyjno-porządkowa
Poproś rodzica o talerzyk (super jeśli będzie papierowy). To będzie twoja kierownica. Przygotuj też kartki w trzech kolorach: czerwony, żółty i zielony. Czy pamiętasz co te kolory oznaczały na sygnalizacji świetlnej?
Poruszaj się po pokoju trzymając talerzyk - kierownicę i naśladuj odgłos samochodu. Patrz uważnie na rodzica, kiedy pokaże ci światło czerwone (czerwona kartka) - zatrzymaj się, żółte - przygotuj się do drogi i zielone - ruszaj!
5. „Samochód dostawczy” - zabawa dydaktyczna, doskonalenie spostrzegawczości wzrokowej
Samochód dostawczy przewozi towary do sklepu z zabawkami. Spójrz na ilustracje i postaraj się rozpoznać po cieniach co ukryło się w każdej z paczek.
6. Samochód - praca plastyczna
Wykorzystaj papierowy talerzyk i zrób z niego samochodzik. Tutaj link: Samochodzik :-)
Inne propozycje na dziś:
a) wykorzystaj samochodziki, które masz w domu i.. pobaw się nimi!
b) narysuj samochód - pomoże Ci w tym rysowany wierszyk: Rysujemy samochodzik :-)
Do jutra! |
||||
Czwartek 11.06.2020 |
Święto Bożego Ciała - dzień wolny od zajęć dydaktyczno - wychowawczych | ||||
Piątek 12.06.2020 Temat dnia : |
Miłej zabawy!
W tym miejscu znajdziecie zajęcia z poprzednich tygodni.